fbpx

Üç Basit Yöntem İle Duvar Dekorasyonunda Renk Uyumu Yakalamak

Renkleri kombinlemenin temelini öğrenin ve en sevdiğiniz renklerle evde kendi uyumunuzu yaratın.

Güzel bir ev yaratmak her zaman kolay olmayabilir, bir çoğumuz da bunu yapamayacağımızı düşünürüz ve vazgeçeriz. Aslında çok basit bazı kuralları bilirsek bu hiç de zor değildir.Bu yazıda size basit kurallar ile bunu anlatmaya çalışacağız.

1.Siyah-Beyaz

En basit yöntem budur, tek yapmanız gereken siyah beyaz görseller bulup, bunlar arasından seçim yapmaktır. Dikkat etmeniz gereken nokta; çok keskin hatlardan oluşan görseller seçtiyseniz, bunu gri tonlarında görseller seçerek yumuşatmaktır.Ebat konusunda zorlanıyorsanız hazır olan sweetco setlerimizdeki yerleşim planlarından faydalanabilirsiniz. Bu arada sweetco.com.tr üzerinde beğendiğiniz görsellerin siyah beyaz basılmasını talep edebilirsiniz.

2.Zıt Renkler

Bu seçim biraz riskli ve zorlayıcı olabilir ama üstesinden gelebilirseniz çok yaratıcı bir duvar galerisine sahip olabilirsiniz.  Renk çemberinde bir esas rengin tam karşısındaki yardımcı renk, o esas rengin zıt rengidir yani Kırmızı, yeşil, turuncu, mavi, sarı, mor. Bu renkler birbirinin karşıtı, aynı zamanda tamamlayıcısıdır. Yeşil bir duvarda kırmızı kullanmak gibi.
Bu karışımı daha iyi anlamanız adına yan tarafa şema ve örnek görsel bırakıyoruz.

3.Nötr Renkler

Bizi aşka düşüren renkler klasik nötrler. Siyah, beyaz, gri ve bej gibi tonları seçerek sakin ve klasik bir duvar dekoru elde edebilirsiniz. Bu oturma odasında sıcak nötrlerle gitmeyi seçtik bunu da yandaki gibi örnekledik.Ki her ortama uyum sağlayan ve enerji veren kolajlar yapabilirsiniz.