fbpx

Küçük Alanlar İçin Dekorasyon İpuçları

Alanınız ufak ama dekorasyonundan sıkıldınız ve değiştirmek istiyorsunuz. Burada dikkat etmeniz gereken en önemli nokta, alanınızın güzel şekilde görünmesini sağlamak adına doğru yerleştirmeler yapmanızdır. Çünkü değişiklik yapayım derken, yanlış tercihler yaparsanız alanınızın daha da daralmasına neden olabilirsiniz.

Küçük alanlarda hiç aklımıza gelmeyen yerleri çok verimli şekilde kullanabiliriz. Örneğin; kapı üstleri, küçük köşeler gibi kullanılmayan alanlar tercih edilebilir. Kendiniz için hem küçük hem de kullanışlı alanlar oluşturmak çok zor olmayacaktır. Her ne kadar küçük alanlarda dekorasyon yapmak biraz uğraştırıcı olsa da , mantıklı seçimler yaptığınız taktirde harika görüntülerin açığa çıkmasını sağlayabilirsiniz.

Haydi Başlayalım!

En kolayı ile başlayın. Dar ve küçük alanda,  harika bir duvar dekorasyonunun oluşmasını sağlayabilirsiniz. Sweetco.com.tr 'de bulabileceğiniz şık poster ve tablolar, hasır sepetler, dekorasyon eksikliğinin tamamlanmasını sağlamaya başlayacaktır. Bu tarz ürünler hem yer kaplamaz hem de oldukça uygun maliyetle gerçekten verimli bir dekorasyon oluşturmanıza olanak sağlar. Duvarlarda açık renkler tercih etmeniz mekanı daha büyük ve ferah gösterecektir. Yine aynı şekilde dekorasyonda ayna tercih etmeniz de alanınızı olduğundan büyük gösterecektir.

Küçük alanlara uygun fikirlerden biri de zeminden duvara uzanan raflar ve ya direk olarak duvara monte edilen raflardır.Ekstra depolama alanı yaratmaya yardımcı olduğundan dolayı küçük yaşam alanlarına sahip olanların kurtarıcısı olmayı başarıyor ve  daha ferah bir ortam ortaya çıkarmanızı sağlıyor. Bu sayede küçük olan ortamınızda fazlalık yaratan eşyalarınızı, raf sistemlerine koyarak daha geniş bir alan yaratabilir, aynı zamanda da mekana güzel bir akustik verebilirsiniz. Ayrıca raf sistemlerini, okunacak olan kitaplar ve ya çerçeveli posterler için de kullanabilirsiniz.

Yine en büyük kurtarıcılarımızdan biri tabi ki canlı bitkilerdir. Kullanılmayan köşeler için en ideal çözümdür. Hem ortamınızı temizler hem de çok iyi bir dekor oluşturur.

Unutmayın ki çok eşya mutluluk getirmez. Önemli olan az eşya ile doğru çizgileri yakalamaktır. Bu nedenle bazı tercihler yapmanız gerekebilir. Bu noktada durun ve düşünün. Sizi gerçekten mutlu eden eşyaları kullanmaya çalışın ama size negatif enerji veren ve ya hiçbir şey hissettirmeyen tüm eşyalardan kurtulun. Onları 2. el satış sitelerinde değerlendirip, gelirini daha çok ihtiyacınız olan şeyleri almak için kullanabilirsiniz.Ya da ihtiyacı olan birilerine hediye edebilirsiniz.

 

Sevgiler...