Dekoratif Amaçlı Poster Kullanımı İçin 4 Tüyo

Karakterinizi eviniz kadar iyi yansıtan hiçbir şey yoktur. Kendinizi en huzurlu hissettiğiniz yaşam alanınızı, evinizi, tam da bu sebeple sizi mutlu eden, rahatlatan ve ilhamla dolduran nesnelerle doldurmak istersiniz. Fakat, ihtiyaç duyduğunuz tüm eşyalara sahipsiniz ve evinizi daha fazla doldurmak istemiyor musunuz? O zaman hiç merak etmeyin, zira posterler imdadınıza yetişecek. Her ne kadar çoğumuz posterleri ergenlik dönemimizde odamızın duvarlarına astığımız müzik grubu posterleri ile ilişkilendirsek de posterler dekoratif nesneler olarak çok geniş bir çeşitliliğe sahiptirler. Bu yazımızda size posterleri dekoratif amaçlı kullanmakla ilgili dört tüyo vereceğiz.

1.    Posterlerin Boyutlarına Dikkat Edin

Evinizin duvarlarını posterler ile dekore edecekseniz en çok dikkat ettiğiniz unsurlardan birisi posterlerin boyutları olmalı. Evinize gelen misafirlerin durup da duvarlardaki posterlere bakmayacağını unutmayın. Çoğu kişi posterlere sadece üstünkörü bir göz atacak ve her şey bu kadarla sınırlı kalacak. Bu sebeple, eğer posterlerinizin dikkat çekmesini istiyorsanız biraz daha büyük posterler bakmanızı öneririz.

2.    Renk Uyumu… Renk Uyumu… Renk Uyumu… 

Posterler yaratıcılığınız konuşturmanıza olanak tanır, tıpkı dekorasyon ürünleriniz gibi! Duvarlarınıza astığınız posterlerin odanızdaki diğer nesneler ile renk uyumuna sahip olması hem daha iyi bir tasarımın ortaya çıkmasını sağlayacaktır hem de hoş bir detay olacaktır. Örneğin, odanızdaki yastıklar veya örtüler posterlerinizle aynı renklere sahip olabilir. Özellikle oturma odası ve salon dekorasyonu için bu tarz bir renk uyumunu yakalamaya özen gösterebilirsiniz.

3.    Temayı Asla Göz Ardı Etmeyin

Renk uyumu ve estetik çok önemli unsurlardır ancak bütün bu unsurlara dikkat ederken temayı asla göz ardı etmemeye çalışın. Evinizde kullandığınız mobilyaların ve nesnelerin tarzlarına bağlı olarak evinizde baskın olan tema az çok bellidir. Satın aldığınız posterlerin de bu temaya uymasına dikkat edin.

4.    Çerçevenizi Dikkatli Seçin

Evet, çerçeve belki de düşünmeniz gereken en son şeymiş gibi görünebilir ancak hiç de öyle değildir. Posterlerinizin çerçevesi gerek şıklığı gerek posterinizi çevreleyerek bir sınır çizmesi ve onu diğer objelerden ayırması açısından üstüne düşülmesi gereken eklerdir. Bunun yanında, şık ve kaliteli bir çerçeve ile posterlerinizi öne çıkararak daha fazla ilgi çekmelerini sağlayabilirsiniz.

Evinizi birbirinden güzel posterlerle süslemek için sitemizdeki poster seçeneklerine göz atabilirsiniz.

Kapat
Renge Göre Filtrele
Ürün kategorileri