fbpx

Dekorasyonda Salon Bitkilerinin Önemi

Ev dekorasyonu denildiği zaman son dönemde yükselen trendler arasında yer alan salon bitkileri, evin olmazsa olmazlarından biri haline gelmektedir. Tercih edilecek olan bitkinin cinsi, görüntüsü oldukça önem arz eden konulardan biridir. Salon dekorasyonunuzun tamamlanmasını istiyorsanız o zaman ortamınıza yakışacak bitkileri seçmeye dikkat etmeniz gerekiyor. Dekorasyonda salon bitkisinin kullanılmasının amacı,  hem şık durması hem de insana terapi sağlıyor olmasından kaynaklıdır. Hatta bitkiler, salonun haricinde artık banyolar için de bir trend haline dönüşmeye başlamıştır. Ayrıştırıcı özelliğe sahip olmasından dolayı, salonunuzda daha farklı bir ambiyans yaratmaya başlayacaktır.

Ev dekorasyonunda moda haline dönüşen bitki kullanımlarında hangi tür bitkilerin tercih edildiği de merak edilen bir konu haline gelmiştir. Ev dekorasyonunda daha çok çiçeksiz bitkiler tercih edilmektedir.

Yeşil görüntünün saksılarla buluşması, salonlarınıza da ayrı bir enerji katmaya yardımcı olacak. İnce uzun yapraklara sahip olan sarmaşık şekildeki bitkiler, çok hoş bir görüntünün oluşmasını sağlayacaktır. Aynı zamanda bitki seçiminde mutlaka mekanlarda kolay yer bulunabilecek özelliğe sahip olanların kullanılması gerekiyor.

Monoton saksılardan sıkıldıysanız saksılarınızı hasır sepetlere koyabilir, ve ya makreme askılar ile tavana asabilirsiniz.Bu konuda yaratıcılığın sınırları yok. .

Sizin için önerebileceğimiz en şık bitkiler palmiye ailesinden olan Areca Palm ve Coco Palm gibi bitkilerdir. Bu aile, hem ortamınıza inanılmaz şık bir hava katar hem de ortam havasını temizleyerek sağlıklı bir atmosfer yaratır. Kolay bakılabilir türlerdir.

Bir diğer önerimiz ise Deve Tabanı olarak bildiğimiz “Monstera” dır. Yine aynı şekilde havayı temizleme özelliğine sahip bu bitki adı gibi şirin bir canavar olup, ne kadar izin verirseniz o kadar büyüme özelliğine sahiptir. Bakımı zahmetsizdir. Haftada bir kere sulamanız yeterlidir.

Bitki sayınız arttıkça içinizdeki huzurun da doğru orantılı olarak arttığını farkedeceksiniz. Bu küçük arkadaşlar çok küçük bakım maliyetleri ve az ilgiyle sizi gerçekten mutlu edecek.