fbpx

Yeni Normal Home-Ofis, Nasıl Dekore Edilmeli

Son zamanlarda sıklıkla karşılaştığımız home- ofis kavramı özellikle pandemi sebebiyle hayatımızda yer edinmeyi başarmıştır. Evde çalışma ortamı yaratan home ofis oldukça popülerleşmeye başlamıştır.

Çalışanlar tıpkı iş yerlerindeki ortamlar gibi evlerinde bir çalışma ortamı yaratarak işyerlerini eve taşıma imkanı sağlamışlardır. Peki bu çalışma ortamları nasıl dekore edilmeli? En uygun dekorasyon için dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunur. Bu hususları şu şekilde sıralamak mümkün olur;

  • Çalışılacak alanın belirlenmesi
  • Home ofis mobilyalarının seçilmesi
  • Uygun aksesuar tercihleri
  • Doğru bir aydınlatma

Bu özellikle göz önüne alınarak hazırlanan bir çalışma ortamı ile evde de iş yerindeki ortamı yakalamak mümkün olacaktır.

Çalışılacak Alanın Belirlenmesi

Çalışma alanının belirlenmesi uygun dekorasyonun sağlanması açısından oldukça önemlidir. Bu durumda en uygun alanın tercih edilmesi gerekli olur. Dikkatinizin dağılmayacağı, sessiz ve sakin bir alan oldukça uygun olur. Bu alana çalışma masanızın ve sandalyenizin sığması da önemlidir.

Home Ofis Mobilyalarının Belirlenmesi

Home ofis dekore ederken mobilya tercihleri bu konuda büyük bir rol oynar. Home ofis sizin düzenleyip dekore edeceğiniz bir alan olduğundan burada kendinizi ve tarzınızı yansıtacak mobilyaların tercih edilmesi motivasyonunuz açısından çok daha yararlı olacaktır.

Bunun için öncelikle hangi tarz mobilyalardan ya da renk tercihlerinden hoşlandığınızı belirlemeniz gerekir. Bunun dışında günün büyük bir kısmını çalışarak geçireceğiniz düşünülürse sağlığınız için en uygun mobilyaların tercih edilmesi de oldukça önemli olur.

Uygun Aksesuar Seçimi

Mobilya seçimi kadar önemli olan bir diğer husus ise aksesuar seçimi olacaktır. Bunun için duvarınıza asacağınız tablolar, çerçeveler ya da makromeler oldukça yarar sağlar. Bu tür dekoratif ürünler tarzınızı yansıtmak konusunda oldukça faydalıdır. Aynı zamanda şık bir home ofis tercih edenler için de yardımcı olacaktır. Sweetco posterleri eksik kalan dekorasyonunuzu tamamlamaya yardımcı olacaktır.

Doğru Bir Aydınlatma

Home ofis dekore edilirken dikkat edilecek bir diğer önemli konu da doğru bir aydınlatmanın yapılması olur. Bu durumda evin güneş alan bir kısmını tercih etmeniz çok daha doğru bir tercih olarak görülebilir. Bu durum motivasyonunuzu da etkileyen bir faktör olarak karşınıza çıkar.